Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 19 czerwca 2024

Nietuzinkowy ogród sensoryczny przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Nietuzinkowy ogród sensoryczny będący jednocześnie zewnętrzną salą terapeutyczną powstał dla podopiecznych Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie. Powiat Bełchatowski w ramach finansowania zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej przeznaczył niespełna 53 tys. zł na zagospodarowanie terenu wokół placówki.
398976092_725684112926595_5052050385999745637_n
W ramach zadania „Ogródek sensoryczny przy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie – OS” wykonano koncepcję zagospodarowania ogródka sensorycznego wraz z kosztorysem inwestorskim, cięcie pielęgnacyjne i sanitarne istniejącej roślinności , instalację nawadniania terenu oraz linie kroplujące pod nasadzeniami, ścieżkę sensoryczną z różnymi nawierzchniami, nasadzenia w postaci roślin cebulowych, bylin, traw i krzewów, utwardzenie komunikacji nawierzchnią przepuszczalną z obrzeżem betonowym, wyposażenie w ławkę, kosz, tablicę edukacyjną, karmnik, zbiornik na wodę deszczową i donice z nasadzeniami kwietnymi.

- Zależało nam, by dzieci mogły doświadczać wrażeń sensorycznych stymulujących zmysły w połączeniu z przebywaniem w przyjaznym, zielonym otoczeniu. Nie do przecenienia jest również znaczenie ekologiczne i edukacyjne tej inwestycji, bo wpłynie ona pozytywnie na warunki mikroklimatyczne terenu przyległego do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, a wychowankowie zyskają większą świadomość dotyczącą funkcjonowania przyrody i ochrony środowiska - mówi Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
← powrót