Piątek 19 kwietnia 2024

Nordic Walking World Cup w Bełchatowie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na obiektach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbędą się zawody rangi Pucharu Świata. Zapraszamy do kibicowania !
DSC_0475
Serdecznie zapraszamy na II edycję Pucharu Świata w Nordic Walking! Wystartować może każdy! Zawody to nie tylko sprawdzenie się z najlepszymi zawodnikami na całym świecie, spotkanie twórcy Nordic Walking - Marko Kantanevą, ale również świetna zabawa i masa atrakcji dla całej rodziny czy drużyny!
Rywalizacja Pucharu Świata odbędzie się pod patronatem największej organizacji na świecie:
World Original Nordic Walking Federation (ONWF) i twórcy Nordic Walking Marko Kantanevy
W Polsce patronat nad imprezą oraz głównym organizatorem są:
- Nordic Walking Poland
- Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów
Organizatorami Pucharu Świata Nordic Walking Bełchatów 2022 są: World Original Nordic Walking Federation, Nordic Walking Poland i Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów. Partnerami tego sportowego wydarzenia są: Powiat Bełchatowski, Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, , Gmina Bełchatów oraz Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. Sponsorem strategicznym jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Patronat honorowym nad tym wydarzeniem objął Fin Marco Kantaneva, który jest oficjalnym twórcą techniki nordic walking.
Zapisać można się wchodząc na stronę internetową www.nordicwalkingworldcup.com. Aktualnie kwota opłaty wpisowego za osobę dorosłą wynosi 125 złotych, za osobę niepełnosprawną 100 złotych, a za dziecko 75 złotych. Jeśli ilość zapisanych będzie wynosić powyżej 600 osób, to kwota wpisowego rośnie w każdym przypadku o 25 złotych. Zapisy kończą się w niedzielę, 21 sierpnia o godzinie 22:00.
Co przygotowaliśmy dla Was:
- rywalizacja z najmocniejszymi zawodnikami
- profesjonalny pomiar czasu
- rywalizacja w kategoriach wiekowych, w tym osobna kategoria dla dzieci i osób niepełnosprawnych
- dodatkowa rywalizacja na najlepszą technikę marszu
- rywalizacja o miano najlepszej drużyny i rodziny!
- woda, świeże owoce na punktach odżywczych i w strefie mety
- przepiękny odlewany medal i bogaty pakiet startowy dla każdego!
- ciepły posiłek i woda
- możliwość spotkania twórcy Nordic Walking- Marco Kantanevy
- statuetki dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach
- profesjonalna obsługa sędziowska na trasie.

Program imprezy:
Piątek - 26 sierpnia 2022 (Hala Energia, ulica Dąbrowskiego 11a – Bełchatów)
18:00- 22:00– Otwarcie biura akredytacji zawodników
19:00- Ceremonia otwarcia etapu Pucharu Świata ONWF Bełchatów 2022, powitanie zawodników z poszczególnych państw, parada flag,
Zaprzysiężenie sędziów Pucharu Świata
Sobota - 27 sierpnia 2022 (teren Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, ulica Czapliniecka 96 – Bełchatów)
8:00 - 14:00 - Otwarcie biura akredytacji zawodników
09:00 - starty na dystansie 21 km
11:00 - starty na dystansie 10 km
13:00 - starty na dystansie 5 km
15:00 - ogłoszenie wyników rywalizacji
15:30- dekoracje 21km, 10km, 5km
16:00 - ceremonia zamknięcia
Najistotniejsze informacje startowe:
- Starty odbywają się według kategorii wiekowych.
- W przypadku nie stawienia się zawodnika na start w swojej kategorii wiekowej, zawodnik startuje na końcu stawki oraz otrzymuje żółtą kartkę
- Nie stawienie się zawodnika na start w ciągu 15 minut od godziny startu powoduje dyskwalifikację zawodnika
- Odprawa sędziowska dokonywana jest 10 minut przed godziną startu
- Obowiązuje zakaz używania słuchawek audio podczas trwania zawodów pod rygorem dyskwalifikacji.

Źródło:PCS