Piątek 26 kwietnia 2024

Nowe autobusy

Znamy już wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - Edycja trzecia – PGR. Powiat Bełchatowski otrzyma 2 mln zł bezzwrotnego dofinansowania na realizację zadania pn.: ”Dofinansowanie na zakup taboru - II ETAP”
pks główne
Nowy tabor za ponad 2 miliony złotych trafi do Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. W ramach zadania inwestycyjnego zaplanowano działania zmierzające do wymiany przestarzałego taboru na taki, który podniesie jakość
świadczonych usług a także spowoduje zmniejszenie emisji co2 oraz mniejsze koszty eksploatacji pojazdów. Celem działań jest wzrost poziomu usług transportowych dla mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego oraz dbałość o środowisko naturalne m.in. poprzez podniesienie poziomu świadczonych usług przewozowych.
Planowany zakup nowoczesnego taboru zostanie przekazany dla Spółki PKS Bełchatów, której 100% właścicielem jest Powiat Bełchatowski, to jeden z priorytetów władz powiatu - podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Wymiana przestarzałego taboru z silnikami o normach emisji spalin Euro 1 i Euro 2 na tabor spełniający wymaganą normę emisji spalin, który spowoduje zmniejszenie emisji szkodliwych substancji, a co za tym idzie, niższe normy zużycia paliwa, które sprawią, iż zmniejszą się koszty eksploatacyjne, a podróżowanie w komfortowych warunkach poprawi w znaczący sposób jakość świadczonych usług- zaznacza starosta.
Strategią zarządzania Powiatu Bełchatowskiego, jest utrzymanie wysokiej jakości świadczonych usług, w oparciu o bogatą i zróżnicowaną ofertę, przy zachowaniu równowagi ekonomiczno - finansowej oraz utrzymanie dotychczasowych umów z kontrahentami, a przede wszystkim
pozyskanie nowych klientów oraz świadczenie wysokiego poziomu usług transportowych dla mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego.

SR/M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji