Piątek 29 marca 2024

Nowe sieci wodociągowe

Jednym ze znaczących aspektów ochrony środowiska jest właściwa gospodarka wodno-ściekowa. Samorząd Powiatu Bełchatowskiego przeznaczył na zadania z tym związane łącznie 300 tys. złotych. Wśród nich znalazło się kilka przedsięwzięć w poszczególnych gminach.

Jednym ze znaczących aspektów ochrony środowiska jest właściwa gospodarka wodno-ściekowa. Samorząd Powiatu Bełchatowskiego przeznaczył na zadania z tym związane łącznie 300 tys. złotych. Wśród nich znalazły się takie przedsięwzięcia jak:

- Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Grabostów (Gmina Zelów),

- Budowa oczyszczalni ścieków wraz  z kanalizacją sanitarną w m. Dubie – etap I – Budowa kanalizacji sanitarnej od studni Nr 14 do Nr 101 (Gmina Szczerców),

- Budowa sieci wodociągowej w Dobrzelowie – Etap I i II” (Gmina Bełchatów),

- Budowa sieci wodociągowej w Kałdunach (Gmina Bełchatów).

W ramach realizacji dwóch ostatnich zadań Starostwo Powiatowe w Bełchatowie zabezpieczyło prawie 73 tys. złotych tytułem dotacji dla Gminy Bełchatów. Wybudowana została sieć wodociągowa w miejscowości Dobrzelów (I i II etap) oraz Kałduny na łączną długość niemal 850 mb. z rur PCV Ø90, Ø110 i Ø160.

Zasadność realizacji zadania pod nazwą „Budowa sieci wodociągowej w Dobrzelowie – etap I i II” jak i „Budowa sieci wodociągowej w Kałdunach” wynika z faktu, że woda pitna i woda przeznaczona na cele bytowe, hodowlane oraz gospodarcze musi być bezpieczna pod względem sanitarnym, jak i zdrowotnym. Ponadto woda dostarczana odbiorcom musi spełniać nie tylko wymagania jakościowe, ale również ilościowe, co wpłynie na uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w części Gminy Bełchatów. Jak wiadomo, woda powinna być dostarczana bez przerw i pod wystarczającym ciśnieniem.

WOŚRiL