Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 12 czerwca 2024

Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Bełchatowie odbyły się tradycyjnie na terenie parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary, znajdującej się na osiedlu Dolnośląskim, gdzie umieszczona jest tablica upamiętniająca to wydarzenie.
3 maja obchody-2170-34

Podczas części patriotycznej złożono kwiaty pod tablicą Konstytucji 3 maja, a następnie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny .
"Dzisiaj oddajemy hołd wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wiekopomnego aktu. Konstytucja 3 maja powinna być dla nas wzorem myślenia o odpowiedzialności za państwo i troski o wspólne dobro, którego w obecnych czasach nam potrzeba i które powinniśmy pielęgnować" - podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, która wraz z Wicestarostą Jackiem Bakalarczykiem i Członkiem Zarządu Markiem Jasińskim złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 maja.
← powrót