Piątek 29 marca 2024

Obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej

Obchody 102 rocznicy Bitwy Warszawskiej, zwanej "Cudem nad Wisłą", przygotowywane przez  Powiat Bełchatowski i Związek Strzelecki „Strzelec” Jednostkę Strzelecką 1001 im. gen. dyw. J. Głuchowskiego odbędą się tradycyjnie 15 sierpnia w Parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie. Do wspólnego oddania hołdu bohaterom zaprasza Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
plakat_Powiat Bełchatowski_
Program uroczystości:
11.15 Złożenie kwiatów przez Starostę Bełchatowskiego i Prezydenta Miasta Bełchatowa
w imieniu mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego przy pomniku Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej na placu Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.
11.25 Złożenie kwiatów przez Starostę Bełchatowskiego i Prezydenta Miasta Bełchatowa w imieniu mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Wolności w Bełchatowie.
11.35 Zbiórka delegacji, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości w Parku Olszewskich przed Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.
11.40 Złożenie kwiatów przez Starostę Bełchatowskiego i Prezydenta Miasta Bełchatowa w imieniu mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego na Grobie Stefana i Nelly Hellwigów przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.
11.45 Przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości z Parku Olszewskich do Parafii Narodzenia NMP, ul. Kościuszki 2 w Bełchatowie.
11.55 Rozpoczęcie uroczystości w Parafii Narodzenia NMP, ul. Kościuszki 2 w Bełchatowie - przemówienia, modlitwa za zmarłych, Apel Poległych, salwa honorowa, złożenie kwiatów przy Pomniku Pamięci Bełchatowian. Uroczysta Msza Święta Polowa w intencji Ojczyzny.

Organizatorzy serdecznie zapraszają poczty sztandarowe szkół, zakładów pracy, związków zawodowych, organizacji pozarządowych do udziału w obchodach – zbiórka delegacji i pocztów sztandarowych o godzinie 11:35 w Parku Olszewskich przed Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.