Czwartek 25 kwietnia 2024

Obradowała Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

We wtorek, 22 listopada, w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego . Członkowie komisji zajęli się zaopiniowaniem i uzgodnieniami stałych organizacji ruchu na terenie trzech gmin: Kleszczów, Szczerców i Rusiec.
IMG_9043 (Copy)
Szczególne zainteresowanie komisji wzbudziło projektowane, pierwsze w powiecie bełchatowskim, rondo turbinowe na obwodnicy Kleszczowa oraz organizacja ruchu przy Szkole Podstawowej w Woli Wiązowej (gmina Rusiec), która będzie obowiązywać po przebudowie drogi.

Przewodniczący KBRD Marek Jasiński zwrócił uwagę na konieczność rozważenia przeprojektowania zatoki dla autobusów, tak by wyjazd nie zagrażał bezpieczeństwu dzieci idących do przejścia dla pieszych.

Członkowie komisji zapoznali się ponadto z programem funkcjonalno - użytkowym dla zadania pod nazwą: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1902E od skrzyżowania z DW nr 484 do msc. Słok".