Czwartek 25 kwietnia 2024

Odebrali świadectwa. Przed nimi matura!

Tegoroczni maturzyści zakończyli rok szkolny. Dzisiaj 29 kwietnia m.in. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Broniewskiego, II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego, Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. L. Czyżewskiego , Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. R. Traugutta oraz  w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zelowie  odbyło się uroczyste wręczenie świadectw. Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Agnieszka Wasilewska uczestniczyły w tych szczególnych wydarzeniach.
główny
W szkołach ponadpodstawowych (2 liceach i 3 zespołach szkół) prowadzonych przez Powiat Bełchatowski odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego ostatnich klas. Zakończył się bowiem cykl edukacyjny kolejnego rocznika. Łącznie świadectwa ukończenia szkoły otrzymało 504 absolwentów, w tym deklaracje przystąpienia do egzaminu maturalnego złożyło 482 uczniów.

(Wśród 526 uczniów liceów i techników - 22 osoby nie otrzymały klasyfikacji lub nie zdały).

Uczniowie spotkali się w salach gimnastycznych wraz ze swoimi wychowawcami, dyrekcją, zaproszonymi gośćmi, rodzicami. Nastał czas pożegnań i gratulacji oraz odebrania zasłużonych wyróżnień i nagród. Wszystko w uroczystej atmosferze połączonej z okolicznościowymi przemowami i występami artystycznymi.

Życzę Wam, aby dzisiejszy dzień refleksyjnej radości głęboko zapadł w waszej pamięci i wzbudzał wzruszenie oraz wiązał się tylko z miłymi wspomnieniami. Wierzę, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować plany i marzenia. Drodzy Maturzyści:mądrych wyborów- życzyła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Teraz trzecioklasistów liceum i czwartoklasistów technikum czeka egzamin maturalny. Życzymy tegorocznym absolwentom wszystkiego najlepszego oraz połamania piór.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.​
Galeria z  TE w ZSP 1 TE-H w ZSP 2          Galeria z II LO, SPNr2, ZSP Zelów