Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Sobota 24 lutego 2024

Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
„VII Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich” odbyła się 24 listopada w sali gimnastycznej ZSP w Szczercowie. To wyjątkowe w naszym powiecie wydarzenie otworzyli Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Wójt Szczercowa Krzysztof Kamieniak i Andrzej Klimas – Prezes Stowarzyszenia Kuźnia Życzliwości, które jest organizatorem Olimpiady, a niewątpliwymi jej bohaterami było ponad 120 uczestników z różnymi niepełnosprawnościami.
IMG_2389

Życzę Wam wszystkim wspaniałej zabawy i sportowych emocji. Niech zwycięży życzliwość! Tego Wam życzę z całego serca zwrócił się do uczestników Wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
W Olimpiadzie udział wzięły reprezentacje: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bełchatowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach (powiat wieluński), Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Bełchatowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ruścu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Wiązowej, Szkoły Podstawowej w Szczercowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bełchatowie, Szkoły Podstawowej nr 8 z oddziałami integracyjnymi w Bełchatowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łasku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Działoszynie (powiat pajęczański) i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej.
Zwyciężyła oczywiście... życzliwość , a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i słodkości które wręczyli m.in. Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, Członek Zarządu Marek Jasiński i Wójt Krzysztof Kamieniak.
Inicjatywa służy przede wszystkim integracji, zabawie i nauce tolerancji dla ludzkich niedoskonałości. W organizację olimpiady bardzo aktywnie włączyła się szczercowska szkoła, jej dyrekcja, nauczyciele i wolontariusze.
Organizacja przedsięwzięcia, jako zadania publicznego adresowanego do osób niepełnosprawnych, została wsparta przez Samorząd Powiatu Bełchatowskiego.
 
← powrót