Piątek 21 stycznia 2022

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bełchatowa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Ulicami Bełchatowa przeszedł Orszak Trzech Króli. W jubileuszowej X edycji wzięli udział mieszkańcy, uczniowie szkół, przedstawiciele instytucji i samorządów. Powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
główne
Trasa kolędowania rozpoczęła się w parafii przy ul. Kościuszki i prowadziła ulicami Kościuszki, Pileckiego, Lipową i Wyszyńskiego na os. Dolnośląskie. Na czele maszerowali trzej władcy, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Kacper, Melchior i Baltazar.
W trakcie orszaku tradycyjnie nie zabrakło śpiewania kolęd. Barwny orszak w którym szli pastuszkowie, aniołowie, diabły doszedł do stajenki usytuowanej przy kościele na os. Dolnośląskim, tam królowie pokłonili się dzieciątku Jezus.

Na zakończenie orszaku uczestnicy zatańczyli także...poloneza. A w kościele odbył się koncert kolęd zespołu Adoremus Dominum.
Organizatorem orszaku był Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Wspólnota”, Dziekan Dekanatu Bełchatowskiego i Oddział Lokalny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej w Bełchatowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła m.in starosta Dorota Pędziwiatr.
 
M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji
← powrót