Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Osikowe serca dla mam

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Dwudziestu czterech uczniów z klasy 2a w Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie wzięło udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, w których wykonywano serduszka z osikowych wiórek. W ten sprytny sposób połączone zostały dwie idee: edukacja ekologiczna i tradycja Dnia Mamy.
glowne
Osikowe dzieła, które dzieci zrobiły w trakcie zajęć, będą prezentami dla mam w dniu ich święta, 26 maja. Warsztaty ekologiczne zorganizował nie po raz pierwszy Wydział Ochrony Środowiska w bełchatowskim starostwie. Jego zasadniczym celem jest propagowanie racjonalnego wykorzystywania surowców, jak też edukacja np. na temat właściwości drzewa osikowego. Wiórki tej rośliny są bardzo „wdzięcznym” materiałem plastycznym, który pozwala na ich barwienie, klejenie, nadawanie rożnych kształtów. Są one bardzo często wykorzystywane do produkcji ozdób, biżuterii i bibelotów.  
Opr. A.Zawodzińska; foto: Wydział OS
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót