Czwartek 25 kwietnia 2024

Otwarto punkt paszportowy w Bełchatowie. Od wtorku można składać wnioski

Od wtorku, 24 stycznia, w Bełchatowie  można wyrobić paszport. W poniedziałek, podczas briefingu prasowego, tę wspaniałą dla mieszkańców wiadomość przekazał Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk i Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Terenowy Punkt Paszportowy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Bełchatowie mieści się w budynku przy ulicy Czaplinieckiej 96, gdzie funkcjonuje także Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będzie obsługiwał mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz.8.00-15.00, a we wtorki w godz.9.30-16.30.
glowne
W dzisiejszym briefingu prasowym dotyczącym otwarcia Terenowego Punktu Paszportowego w Bełchatowie, udział wzięli m.in. Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, poseł Antoni Macierewicz, senator Wiesław Dobkowski i Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska.

- Ten punkt paszportowy jest bardzo potrzebny. Tylko w województwie łódzkim w ub. roku wydano 120 tysięcy paszportów. Możemy się spodziewać, że w bełchatowskim punkcie tych paszportów będzie wydawanych ok. 6 tysięcy rocznie. By złożyć wniosek, wystarczy przyjść tutaj z dowodem osobistym i zdjęciem, a reszta będzie wprowadzona drogą elektroniczną – mówił Wicewojewoda Karol Młynarczyk dodając, że uruchomienie punktu nie byłoby możliwe gdyby nie doskonałe współdziałanie samorządu województwa i powiatu bełchatowskiego i dziękując Staroście Bełchatowskiemu za bezpłatne udostępnienie i przystosowanie pomieszczeń oraz pomoc w wyposażeniu punku.

- Spełniliśmy oczekiwania mieszkańców, by ten punkt był na terenie naszego powiatu, by nie musieli dojeżdżać do Piotrkowa czy do Łodzi. Już w marcu ub. roku złożyłam pierwszy wniosek o utworzenie punktu paszportowego do pana wojewody, odbyłam kilka spotkań i od samego początku była ogromna przychylność. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę. Od jutra mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mają do dyspozycji punkt paszportowy w Bełchatowie, dzięki czemu zaoszczędzą czas i pieniądze  – podkreślała starosta Dorota Pędziwiatr.

Terenowy Punkt Paszportowy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Bełchatowie mieści się w budynku przy ulicy Czaplinieckiej 96, gdzie funkcjonuje także Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Będzie otwarty dla kientów od 24 stycznia przez pięć dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godz.8.00-15.00, a we wtorki w godz.9.30-16.30.

Telefon do terenowego biura paszportowego w Bełchatowie: 44 733 66 30.

Jak złożyć wniosek o wydanie paszportu? Szczegóły dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/uw-lodzki/paszporty---informacje-ogolne