Środa 24 kwietnia 2024

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych oddaliśmy cześć i honor Żołnierzom Niezłomnym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy za walkę o prawo do niepodległego, demokratycznego samostanowienia społeczeństwa polskiego, byli bezwzględnie prześladowani przez UB.
IMG_9014 (Copy)
W środę, 1 marca, Wicestarosta Bełchatowski Jacek Bakalarczyk, Członek Zarządu Powiatu Marek Jasiński i Członek Zarządu Radosław Herudziński oraz wiele delegacji stowarzyszeń i organizacji złożyli kwiaty przed pomnikiem „Pamięci Bełchatowian” i uczestniczyli we mszy świętej w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie.

Od 1 marca ponadto, do końca miesiąca, w holu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie oglądać można wystawę poświęconą pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz ekspozycję książek pt. „Żołnierze Wyklęci. Podziemie niepodległościowe 1944 – 1963”.