• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Czwartek 30 listopada 2023

Patriotyczny występ wychowanków MOS w Łękawie

Pięknie zaprezentowali się dzisiaj wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii W Łękawie, którzy pod czujnym okiem swoich nauczycieli przygotowali wzruszającą inscenizację słowno – muzyczną z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.
IMG_1336
Do wspólnego świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i śpiewania pieśni patriotycznych zaprosili gości, m.in.: Wicestarostę Powiatu Bełchatowskiego Jacka Bakalarczyka, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bełchatowie Agnieszkę Wasilewską, Dyrektora Delegatury Łódzkiego Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim Tomasza Trzaskacza oraz Proboszcza miejscowej parafii ks. Władysława Pietrzyka.

Aby oddać klimat całych lat walki o wolność, jedna z sal ośrodka zamieniła się w „Pociąg do wolności” ze stacjami Niewola, Powstania, I wojna światowa i Wolność . Wychowankowie w ciekawy sposób przedstawili najważniejsze historyczne wydarzenia tamtych lat – drogę niezłomnego narodu polskiego do odzyskania niepodległości i zaśpiewali najpiękniejsze żołnierskie pieśni i piosenki, takie jak „Rota”, czy „Biały krzyż”.

Zarówno Dyrektor MOS w Łękawie Katarzyna Golik – Zielińska, jak i przybyli goście, dziękowali młodym artystom za ten wzruszający i pouczający wieczór.

- Wasze występy artystyczne, szczególnie te poświęcone obchodom Narodowego Święta Niepodległości, są szczególne. Szczególne pod względem przygotowania i emocji, które nam dajecie. I bardzo pragnę podziękować za to dzisiejsze wystąpienie, bo z taką powagą i duchem patriotyzmu daliście nam – widzom – poczuć jak silnym narodem jesteśmy. Ogromnie cieszy mnie Wasza wiedza, że wiecie co to jest patriotyzm i wolność, którą z takim trudem nasz naród musiał wywalczyć, że wiecie czym jest Polska i naród. Dziękuję pani dyrektor i wszystkim nauczycielom oraz wychowawcom za to, że kultywujecie patriotyczne postawy i tradycje wśród młodzieży - powiedział Wicestarosta Jacek Bakalarczyk.

Dopełnieniem tej wyjątkowej wieczornicy była wystawa filatelistyczna, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zgromadzonych gości.