Piątek 19 kwietnia 2024

Piękne balkony, tarasy i osiedla – finał konkursu

Konkurs na najpiękniejszy taras, balkon i przestrzeń osiedlową w powiecie bełchatowskim zakończony. Komisja konkursowa, której przewodniczyła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, wybrała miejsca, które zasłużyły na tytuł „najpiękniejsze” w tegorocznej edycji konkursu. Do bełchatowskiego starostwa wpłynęło prawie pięćdziesiąt zgłoszeń. Laureaci otrzymają w nagrodę vouchery na zakupy u partnera przedsięwzięcia, którym jest market Brico Marche w Bełchatowie. Pula opiewa łącznie na 8000 złotych.
glowne
Konkurs „Najpiękniejszy taras, balkon i przestrzeń osiedlowa powiatu bełchatowskiego” trwał od 20 maja do 31 sierpnia br. Właściciele sami nominowali do tytułu „najpiękniejszy” swoje tarasy i balkony, a wspólnoty mieszkaniowe swoje bloki, przesyłając zdjęcia oraz wypełnione formularze. Na konkurs zgłoszono dwadzieścia balkonów, dwadzieścia dwa tarasy i cztery przestrzenie osiedlowe. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z Bełchatowa, ale na zaproszenie starosty Doroty Pędziwiatr, pomysłodawcy i organizatora konkursu, odpowiedzieli także mieszkańcy m.in. Szczercowa, Kluk, Korczewa, Kurnosa Drugiego, Łękińska, Łękawy, Zawad, Kałdunów, Łuszczanowic i Drużbic.

Na posiedzeniu komisji konkursowej w składzie: Dorota Pędziwiatr – Starosta Bełchatowski, Katarzyna Kleska – Sekretarz Powiatu, Małgorzata Nowak – Główny Specjalista w Zespole ds. Promocji w starostwie, Marta Kłys – Brico Marche, Anna Naturalna – Brico Marche wyłoniono zwycięzców konkursu w 3 kategoriach:
- najpiękniejszy balkon,
- najpiękniejszy taras,
- najpiękniejsza przestrzeń osiedlowa.

Członkowie komisji zdecydowali, by przyznać nagrody następującym osobom oraz wspólnocie mieszkaniowej:

„Najpiękniejszy balkon powiatu bełchatowskiego”
I miejsce – Sylwia i Marcin Brunieccy
II miejsce – Rafał Nowicki
III miejsce – Marta Kokocińska

„Najpiękniejszy taras powiatu bełchatowskiego”
I miejsce – Bożena Rosińska
II miejsce – Michał Janus
III miejsce – Teresa Masłowska

„Najpiękniejsza przestrzeń osiedlowa powiatu bełchatowskiego”
Wspólnota mieszkaniowa Osiedle Wolność blok 3

Laureaci miejsca pierwszego otrzymają vouchery o wartości 1000 zł, miejsca drugiego - 700 zł, a trzeciego - 300 zł. Nagroda dla wspólnoty mieszkaniowej wynosi 4000 zł (takze voucher). Realizacja bonów nastąpi w sklepie Brico Marche w Bełchatowie, który jest partnerem tegorocznej edycji konkursu.
Opr. Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji