Środa 24 kwietnia 2024

"Płacz lasu"- przedstawienie artystyczne

Zosia Kąkalec z klasy I d Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie, zdobyła Grand Prix w konkursie ekologicznym „Drzewo z odpadów”. Nagrody dla uczestników wręczono w trakcie uroczystego podsumowania konkursu. A główną atrakcją wydarzenia było przedstawienie artystyczne pod tytułem ”Płacz lasu”. Swoje aktorskie, wokalne i taneczne zdolności zaprezentowali uczniowie pierwszej i drugiej klasy „ósemki”.
główne
Jak podkreślają organizatorzy i pomysłodawcy konkursu „Drzewo z odpadów” jego celem było przede wszystkim kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci od najmłodszych lat. Forma, po jaką sięgnięto, a więc konkurs plastyczny, był pretekstem do tego, aby edukacja stała się zabawą. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Bełchatowie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać prace plastyczną w formie przestrzennej, w rozmiarze nie większym niż kartka papieru- A3, przedstawiającą drzewo wykonane z surowców wtórnych.
Drzewka powstały z rolek papieru toaletowego, plastikowych zakrętek od napojów, worków na śmieci oraz gazet. Właśnie ta różnorodność materiałów oraz pomysł na ich skomponowanie spowodowały, że jury nie miało łatwego zadania przy wyborze tego najciekawszego.

Nagroda Grand Prix Zofia Kąkalec- klasa 1 d
I miejsce Jaśmina Zagalska- klasa 1 C
II miejsce Julian Zagalski- klasa 2 b
III miejsce Maja Gaik- klasa 2 a
Marcel Baliński- klasa 2 a

Wyróżnienia:
Marika Kwasek-klasa 1 a
Kacper stawski- klasa 1 a
Brajan Słomian- klasa 2 a
Sofiia Vozniuk-klasa 2a
Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji