Czwartek 28 marca 2024

Pociągiem z Bełchatowa do Łodzi?

Na zlecenie Województwa Łódzkiego opracowywane jest studium planistyczno-prognostyczne dla projektu pn. „Modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 24 na odcinku Piotrków Trybunalski – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa”. Celem projektu jest stworzenie komunikacji kolejowej pomiędzy Bełchatowem a Łodzią. Dokumentację przygotowuje Firma IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo Sp. z o.o.. Firma organizuje na ten temat spotkanie informacyjne on-line dla zainteresowanych mieszkańców. Spotkanie transmitowane będzie na żywo 6 października (środa) o godz. 18:00.

Celem Projektu pn. „Modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 24 na odcinku Piotrków Trybunalski – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa” jest rozwiązanie problemu braku komunikacji kolejowej pomiędzy Bełchatowem (miastem o liczbie mieszkańców powyżej 10 tys.) a Łodzią. Realizacja tego celu nastąpi poprzez wykorzystanie istniejących odcinków linii kolejowej nr 17 Łódź Fabryczna – Koluszki i linii kolejowej nr 1 Warszawa Zachodnia – Katowice oraz poprzez modernizację wraz z elektryfikacją istniejącej linii kolejowej nr 24 Piotrków Trybunalski – Bełchatów – Zarzecze wraz z wydłużeniem do Strefy Przemysłowej w Bogumiłowie (gmina Kleszczów).

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne,
które będzie transmitowane 6 października 2021 r., godz. 18:00
za pośrednictwem profilu YouTube „IDOM Poland”:
www.youtube.com/c/IDOMPoland

Pytania do organizatora spotkania można kierować pod adres: pytania konsultacje@idom.com
A.Zawodzińska
Zespół ds. Promocji