Poniedziałek 06 grudnia 2021

Poetycka i patriotyczna szkoła w Janowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Patriotyczna poezja królowała dziś w Szkole Podstawowej w Janowie. Podczas I Gminnego Patriotyczno-Recytatorskiego Konkursu „Ojczyzno ma” uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bełchatów zaprezentowali kilkanaście utworów. Do komisji konkursowej organizator zaprosił m.in. wicestarostę Jacka Bakalarczyka. Przedsięwzięcie miało patronat honorowy Starosty Bełchatowskiego.
glowne2
Kilkanaście utworów takich poetów jak K.I. Gałczyński, K.K. Baczyński, W. Broniewski, Wisława Szymborska, Maria Konopnicka czy Jonasz Kofta znalazło się w repertuarze uczestników I Gminnego Patriotyczno-Recytatorskiego Konkursu „Ojczyzno ma”. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Jury oceniało dobór tematyki prezentowanej poezji, ekspresję, modulację głosu, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Decyzja o werdykcie nie była łatwa.

- Gromkie brawa za występ należą się wszystkim uczestnikom konkursu, który wymagał od nich zapamiętania tekstu, talentu recytatorskiego i opanowania tremy. To dla młodego pokolenia okazja do zwrócenia uwagi na takie wartości jak patriotyzm, polskość, ojczyzna, służba i oddanie dla wielkiego celu. Gratuluję organizatorowi tej inicjatywy– podsumowuje wicestarosta Jacek Bakalarczyk.

W ramach patronatu honorowego Starosty Bełchatowskiego laureatom konkursu ufundowane zostały w nagrodę akcesoria komputerowe o łącznej wartości 300 zł. Na podium stanęli:

kl. III-IV
Grand Prix Dominika Kurowska
I miejsce: Grzegorz Mazurek
II miejsce: Paulina Sadurska
III miejsce: Wiktoria Zgid

kl. V-VI
I miejsce: Wojciech Mazurek
II miejsce: Oliwia Barańska
III miejsce ex equo: Krzysztof Cieślik, Oliwia Słomka, Zofia Olejnik

kl. VII-VIII
I miejsce: Julia Hanulak
II miejsce: Wiktoria Dolata
III miejsce: Zuzanna Gołąb

Fotorelacja tutaj.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót