Czwartek 25 kwietnia 2024

Poetycka i patriotyczna szkoła w Janowie

Patriotyczna poezja królowała dziś w Szkole Podstawowej w Janowie. Podczas I Gminnego Patriotyczno-Recytatorskiego Konkursu „Ojczyzno ma” uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bełchatów zaprezentowali kilkanaście utworów. Do komisji konkursowej organizator zaprosił m.in. wicestarostę Jacka Bakalarczyka. Przedsięwzięcie miało patronat honorowy Starosty Bełchatowskiego.
glowne2
Kilkanaście utworów takich poetów jak K.I. Gałczyński, K.K. Baczyński, W. Broniewski, Wisława Szymborska, Maria Konopnicka czy Jonasz Kofta znalazło się w repertuarze uczestników I Gminnego Patriotyczno-Recytatorskiego Konkursu „Ojczyzno ma”. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Jury oceniało dobór tematyki prezentowanej poezji, ekspresję, modulację głosu, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Decyzja o werdykcie nie była łatwa.

- Gromkie brawa za występ należą się wszystkim uczestnikom konkursu, który wymagał od nich zapamiętania tekstu, talentu recytatorskiego i opanowania tremy. To dla młodego pokolenia okazja do zwrócenia uwagi na takie wartości jak patriotyzm, polskość, ojczyzna, służba i oddanie dla wielkiego celu. Gratuluję organizatorowi tej inicjatywy– podsumowuje wicestarosta Jacek Bakalarczyk.

W ramach patronatu honorowego Starosty Bełchatowskiego laureatom konkursu ufundowane zostały w nagrodę akcesoria komputerowe o łącznej wartości 300 zł. Na podium stanęli:

kl. III-IV
Grand Prix Dominika Kurowska