Komunikat
  • Godziny pracy Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności: poniedziałki, środy, piątki 8.00 - 15.00, wtorki 8.00 - 16.30, czwartki 8.00 - 12.00. ∗
  • Wydział Architektury i Budownictwa oraz Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Bełchatowie - w każdy poniedziałek nie prowadzi bezpośredniej obsługi mieszkańców na stanowiskach merytorycznych. ∗
Link do EPUAP Link do mapy strony
Wtorek 25 marca 2025

Policja podsumowała miniony rok

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
W Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie podsumowano miniony rok. Podczas narady rocznej omówiono efekty pracy funkcjonariuszy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, wymiaru sprawiedliwości oraz służb mundurowych. Powiat reprezentował Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski.
główne
Podczas narady Komendant KPP w Bełchatowie młodszy inspektor Przemysław Gaworowski przedstawił szczegółowe dane dotyczące bezpieczeństwa w regionie. Jak wynika z danych w roku 2024 r. policjanci odnotowali na terenie powiatu nieco mniej przestępstw ogółem niż rok wcześniej, bo 1.866. Wprawdzie wzrosła (o 71) liczba przestępstw o charakterze kryminalnym, których odnotowano 1.112, ale o blisko 2,5 proc. wzrosła ich wykrywalność sięgając 83,73 proc. Co istotne – jak zauważają bełchatowscy policjanci – znacząco spadła liczba przestępstw w szczególnie uciążliwej społecznie kategorii jaką jest uszkodzenie mienia, a także w kategoriach: uszczerbek na zdrowiu czy bójki i pobicia.

Kolejną dobrą wiadomością jest spadek liczby przestępstw gospodarczych z 535 do 465 oraz utrzymująca się na wysokim poziomie wykrywalność tej kategorii przestępstw. Spadek zaobserwowano również w kategorii przestępstw narkotykowych – ze 134 do 87, czemu towarzyszy wysoki wskaźnik wykrywalności kształtujący się na poziomie 97,7 proc.

Młodszy inspektor Jarosław Słok p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie omówił sprawy kadrowe, inwestycje i potrzeby Policji. Głos zabrał także Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi insp. Arkadiusz Sylwestrzak, który przybliżył w kilku zdadniach pracę garnizonu łódzkiego, podziękował także lokalnym samorządom za wsparcie.

Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski zadeklarował dalszą współpracę z jednostką, w takim  zakresie, w jakim jest to niezbędne by poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bełchatowskiego oraz osób tu przebywających stale wzrastało.
← powrót