Niedziela 19 września 2021

Policja uhonorowała Starostę Bełchatowskiego

Łódzkie wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się w tym roku 29 lipca na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. W uroczystości wzięli udział samorządowcy, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie ziemi łódzkiej. Powiat reprezentowała Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr i wicestarosta Jacek Bakalarczyk.
dorota pędziwiatr, medal, policja, starosta łodź 1
Uroczystość była okazją do wyrażenia uznania za dotychczasowe zaangażowanie w prace policjantów, a także do wręczenia medali i odznaczeń zarówno państwowych jak i resortowych a także aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Medalem „Za długoletnią służbę” odznaczono 48 policjantów, Odznaką „Zasłużony Policjant” odznaczono 75 policjantów.
Złote medale Za zasługi dla Policji wręczono 16 osobom, w tym Staroście Bełchatowskiemu Dorocie Pędziwiatr. W Łódzkim Garnizonie Policji na wyższe stopnie służbowe mianowano ogółem 1681 policjantów.

Źródło:lodzka.policja.gov.pl/ M.RCh