Piątek 19 kwietnia 2024

Poloneza czas zacząć...

Studniówka to niezwykle ważna tradycja w kalendarzu szkoły średniej. To radosne wydarzenie przypomina, że za 100 dni pierwszy ważny krok w dorosłość. Bal uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego, który odbył się dzisiaj wieczorem w jednej z bełchatowskich restauracji, zainaugurował „studniówkowy sezon” w szkołach podległych powiatowi. Uroczystość rozpoczęła się oczywiście tradycyjnym polonezem.
llll
Rok temu przez sytuację pandemiczną studniówki nie były organizowane. W tym roku wielu maturzystów będzie się jednak bawić na tym pierwszym "dorosłym" balu. Dzisiaj poloneza zatańczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie.
Na zaproszenie organizatorów przedsięwzięcia, w balu uczestniczyli wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja szkoły i zaproszeni goście. Powiat reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Malinowski, który życzył uczniom niezapomnianych wrażeń z tego jakże wyjątkowego wydarzenia jakim jest bal maturalny.
Dyrektor Szkoły Joanna Zalejska podkreśliła- jak ciężkie to były miesiące, szczególnie poprzedni rok pandemii, gdy nauka zdalna uniemożliwiła wspólne lekcje, wyjazdy, wycieczki. Cieszę się, że udało nam się tutaj spotkać mimo trudności. W przemówieniu dyrektor szkoły nie zabrakło oczywiście życzeń zdania pomyślnie matury i udanej zabawy.
Młodzież wzięła sobie do serca słowa pani dyrektor ... bawili się wyśmienicie.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji