Czwartek 25 kwietnia 2024

Posłuchaj dzieci, segreguj śmieci

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie podsumowano Gminny Konkurs Plastyczny ,,Ziemia to nie śmietnik”, skierowany do uczniów podstawówek z terenu gminy Zelów. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej, ukazującej problem zanieczyszczania przez człowieka otaczającego środowiska. Przedsięwzięcie wsparło bełchatowskie starostwo, przekazując nagrody dla laureatów.
glowne
Pomysłowość najmłodszych, a zwłaszcza poziom ekologicznej świadomości mile zaskoczył konkursowe jury. Dzieci udowodniły, że na temat segregowania odpadów bardzo dużo wiedzą. Zaprezentowanie Ziemi, jako smutnej i brudnej planety, to z kolei dowód na ich wrażliwość i empatię. Komisja konkursowa oceniała prace w dwóch kategoriach wiekowych. Oto laureaci:

Kategoria kl. IV-V:
I miejsce – Vanessa Kacperczyk kl. IV SP 2 Zelów; Zofia Majchrzak kl. V SP Wygiełzów
II miejsce – Olivier Kalwinek kl. IV SP Bujny Szlacheckie, Aleksandra Gorzelak kl. IV SP Wygiełzów
III miejsce – Martyna Zamolska kl. V SP Wygiełzów, Wiktoria Leśniewska kl. Vc SP 2 Zelów

wyróżnienia:
Martyna Czajkowska kl. Va SP 2 Zelów
Paulina Pawłowska kl. V SP Wygiełzów
Miłosz Zawodziński kl. IV SP 2 Zelów
Wiktor Leśkiewicz kl. Va SP 2 Zelów
Patryk Świstek kl. V SP Wygiełzów