Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Powiat stawia na ekologiczne rozwiązania - nowa fotowoltaika dla SP nr 5 w Bełchatowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
We wtorek, 14 listopada, odbył się odbiór końcowy mikroinstalacji fotowoltaicznej w Szkole Podstawowej nr 5 w Bełchatowie, której budowę w ramach finansowania zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, dofinansował Powiat Bełchatowski w kwocie ponad 274 tys. zł. Ogólny koszt inwestycji wyniósł ponad 342,5 tys. zl.
IMG_0959
- Dzięki budowie kolejnej fotowoltaiki w powiecie bełchatowskim ograniczamy ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery, które powstają w procesie spalania paliw nieodnawialnych dla celów energetycznych. W tym wypadku ograniczenie emisji CO2 do atmosfery wyniesie około 12,000 mg na rok, a szacowana średnia produkcja wykonanej instalacji fotowoltaicznej na potrzeby szkoły wynosić będzie ok. 25 MWh rocznie – podsumowuje Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który wraz z przedstawicielami szkoły i wykonawcy wziął udział w odbiorze.

W ramach inwestycji m.in. zamontowano 68 sztuk paneli fotowoltaicznych monokrystalicznych na dachu szkoły wraz z optymalizatorami mocy oraz ochroną przeciwporażeniową i przeciwprzepięciową.
← powrót