Sobota 20 kwietnia 2024

Powiat wspiera policję

Powiat regularnie wspiera policję w inicjatywach mających na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców regionu. Tym razem, z budżetu powiatu, przeznaczonych zostało na ten cel 20 tysięcy złotych. Kwota zostanie wykorzystana na sfinansowanie godzin ponadnormatywnych, co oznacza, że na ulicach będzie więcej patroli policyjnych.
głowne policja
Zarząd Powiatu na mocy zawartego porozumienia z Komendantem Powiatowym Policji Grzegorzem Czubakowskim w sprawie przekazania środków finansowych z przeznaczeniem na rekompensatę pieniężną za czas służbowy przekraczający normę ze środków finansowych samorządu terytorialnego, przeznaczył kwotę 20 tys. złotych.

Bezpieczeństwo, związane z porządkiem publicznym, bezpieczeństwo zdrowotne czy wreszcie bezpieczeństwo związane z ochroną mienia to dla samorządu powiatu sprawa priorytetowa - podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Dodatkowe patrole ponadnormatywne będą pełnić służbę w takich miejscach, gdzie na co dzień trudno dojechać ze względu na działania bieżące.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji