Poniedziałek 23 maja 2022

Powiat zaprasza rodziny na wielki piknik

4 czerwca na terenach zielonych Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbędzie się Powiatowy Piknik Rodzinny. To będzie wyjątkowy festyn z licznymi atrakcjami dla osób w każdym wieku. Jak mówi starosta Dorota Pędziwiatr, po dwóch latach społecznej izolacji wszyscy potrzebujemy integracji, rozmowy i prawdziwej obecności innych ludzi: - Liczę na obecność mieszkańców powiatu i wierzę, że ten pomysł wspólnego, radosnego spędzenia czasu zostanie ciepło przyjęty. Serdecznie zapraszam.
glowne piknik
Powiatowy Piknik Rodzinny to przedsięwzięcie w formule festynu na świeżym powietrzu. Jest adresowany do wszystkich pokoleń mieszkańców, a zasadniczą jego rolą jest społeczna integracja i budowanie poczucia lokalnej tożsamości. Jest to cel, który przez poprzednie lata samorząd Powiatu Bełchatowskiego realizował wspólnie z gminami przy organizowaniu Dożynek Powiatowych.

- Chcemy kontynuować tradycję spotykania się całych rodzin i wpisać to działanie do kalendarza powiatowych wydarzeń. Ufam, że nasi mieszkańcy ciepło przyjmą tę propozycję – mówi Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski. - Przygotowujemy dla uczestników festynu atrakcje kulturalne, sportowe, rekreacyjne i gastronomiczne. Czynimy starania, by z większości z nich mieszkańcy mogli korzystać nieodpłatnie.

Tegoroczny Powiatowy Piknik Rodzinny odbędzie się w sobotnie popołudnie, 4 czerwca, na terenach zielonych Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Jak mówi starosta, po dwóch latach społecznej izolacji wszyscy potrzebujemy integracji, rozmowy i prawdziwej obecności innych ludzi.

Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji