Czwartek 18 kwietnia 2024

Powiatowa Rada Rynku Pracy

W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie odbyło się spotkanie Powiatowej Rady Rynku Pracy. Poruszone tematy dotyczyły m.in. propozycji zmian podziału środków Funduszu Pracy na realizowane w 2021 r. programy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz informacja na temat dotychczasowego wykonania.
główne
Powiatowa Rada Rynku Pracy ma za zadanie między innymi inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do pełnego i produktywnego zatrudnienia w powiecie, ocenę racjonalności gospodarki środkami Funduszu Pracy, a także opiniowanie propozycji podziału środków Funduszu Pracy. W spotkaniach, które odbywają się raz na kwartał uczestniczą przedstawiciele m.in. starostwa, Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, Rada OPZZ Województwa łódzkiego, Rady Miejskiej w Bełchatowie, Izby Rolniczej Województwa łódzkiego czy Gminy Bełchatów.
W trakcie spotkania przedstawiono informację o wykorzystaniu środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego przyznawanych w 2021r., a także informację o realizacji Tarczy Antykryzysowej. Zaprezentowano propozycję zmian podziału środków Funduszu Pracy na finansowanie innych fakultatywnych zadań realizowanych w 2021r. Nie zabrakło także punktu poświęconego stanu bezrobocia w powiecie bełchatowskim w 2020 r.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji