Wtorek 23 kwietnia 2024

Powiatowe i gminne obchody Dnia Strażaka w Ruścu

W niedzielę, 14 maja, odbyły się Powiatowe i Gminne Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Ruścu, a następnie korowód przemaszerował na plac przy OSP w Ruścu, gdzie Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP otrzymał nowy sztandar. Wręczono odznaki i medale „Zasłużony dla Pożarnictwa” oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.
20230514_153020 (Copy)
W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele powiatowego i wojewódzkiego ZOSP RP, druhowie z jednostek OSP z terenu powiatu oraz samorządowcy, którzy składali strażakom serdeczne życzenia.

Samorząd Powiatu reprezentował Bogdan Stolarczyk, radny Rady Powiatu w Bełchatowie, który także odczytał list Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr skierowany do strażaków.

- Z okazji Powiatowych i Gminnych obchodów Dnia Strażaka, pragnę Wam z głębi serca podziękować za nieustanną gotowość do walki o ludzkie życie i mienie, za codzienny trud i odwagę. (…) Drodzy Strażacy! Życzę Wam bezpiecznej służby, poczucia spełnienia w podejmowanych działaniach, ludzkiej wdzięczności, a przede wszystkim - tyle samo powrotów, co wyjazdów. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek! – napisała do strażaków starosta Dorota Pędziwiatr.

Złoty medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali:
dh Jan Ignatowski
dh Jerzy Kołodziejczyk

Srebrny medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali:
sekcyjny Jacek Organiściak
dh Marcin Kamieniak
dh Łukasz Jastrząbek

Brązowy medal "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali:
dh Wojciech Ławniczek
dh Radosław Krężel
dh Jarosław Nitecki
dh Stanisław Ibosz
dh Wojciech Foręc

Odznakę honorową "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Województwa Łódzkiego" otrzymał mł. brygadier Adam Pstrokoński, komendant KP PSP w Bełchatowie.