Czwartek 28 marca 2024

Powiatowe Mistrzostwa w Udzielaniu Pierwszej Pomocy w Bełchatowie

Skaczące żabki, wiosenny tor przeszkód, wezwanie pomocy wraz z reanimacją oraz kompletowanie apteczki pierwszej pomocy to tylko niektóre z konkurencji, z jakimi zmierzyli się uczniowie klas I – III ze szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego w Powiatowych Mistrzostwach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy, które odbyły się dzisiaj, 20 marca, w SP nr 12 w Bełchatowie. Wydarzenie honorowym patronatem objęła Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.
IMG_0275 (Copy)
- Edukacja dzieci w zakresie udzielania pierwszej pomocy i zaznajamianie ich z numerem alarmowym 112 jest niezwykle ważne, bo wyrabia w nich świadomość, że nie można przejść obojętnie obok osoby, która np. zasłabła i daje umiejętności udzielenia pomocy w sytuacji, gdy w pobliżu nie ma żadnego dorosłego. A taka wrażliwość na drugiego człowieka i wiedza z zakresu pierwszej pomocy, pozostaną już z tymi dziećmi na zawsze – mówi Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

W zmaganiach wzięło udział 13 drużyn w 8-osobowych składach. Organizatorzy – SP nr 12 w Bełchatowie – postarali się by formuła Mistrzostw była atrakcyjna dla dzieci. Poza konkurencjami, które dotyczyły bezpośrednio udzielania pierwszej pomocy, były też gry i zabawy sportowe i ogólnorozwojowe.

Po podliczeniu punktacji i małej dogrywce jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce - SP nr 12 w Bełchatowie
II miejsce - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Belchatowie
III miejsce - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Domiechowicach

Zwycięskie szkoły otrzymały atrakcyjne nagrody – m.in. fantomy, apteczki, bidony i gadżety.