28-05-2026
Dziś odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego - święta wszystkich osób zaangażowanych w działalność na rzecz lokalnych wspólnot i rozwoju samorządności.
Obchody były okazją do podkreślenia znaczenia samorządu terytorialnego w budowaniu nowoczesnego państwa oraz codziennej pracy na rzecz mieszkańców. Podczas swojego wystąpienia Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski mówił o roli współpracy, odpowiedzialności i konsekwentnego działania w realizacji zadań samorządowych.
Starosta podsumował również najważniejsze działania i inwestycje realizowane przez Powiat Bełchatowski w ostatnich latach. Wśród nich znalazły się m.in. inwestycje drogowe, rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkolnictwa zawodowego, działania związane z transformacją energetyczną oraz wsparcie społeczne dla mieszkańców. Jak podkreślał podczas uroczystości: - Samorząd to przede wszystkim ludzie - ich zaangażowanie, odpowiedzialność, doświadczenie, cierpliwość i codzienna gotowość do działania na rzecz innych.
W swoim wystąpieniu Starosta Bełchatowski skierował również podziękowania do wszystkich osób współtworzących lokalny samorząd - Zarządu Powiatu, Radnych Rady Powiatu w Bełchatowie, samorządowców z całego regionu, pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych, przedstawicieli służb, organizacji społecznych oraz mieszkańców powiatu.
Na zakończenie życzył wszystkim samorządowcom satysfakcji z pracy na rzecz drugiego człowieka, energii do podejmowania nowych inicjatyw oraz dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.
Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego złożyła również Magdalena Spólnicka, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego, która przeczytała list okolicznościowy od Marszałek Województwa Łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej i Przewodniczącej Sejmiku Województwa Łódzkiego Małgorzaty Grabarczyk.
Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu Katarzyny Kołodziejczyk pt. „Portret Kobiety”, której przy fortepianie towarzyszył Mateusz Olszewski.
Starosta podsumował również najważniejsze działania i inwestycje realizowane przez Powiat Bełchatowski w ostatnich latach. Wśród nich znalazły się m.in. inwestycje drogowe, rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkolnictwa zawodowego, działania związane z transformacją energetyczną oraz wsparcie społeczne dla mieszkańców. Jak podkreślał podczas uroczystości: - Samorząd to przede wszystkim ludzie - ich zaangażowanie, odpowiedzialność, doświadczenie, cierpliwość i codzienna gotowość do działania na rzecz innych.
W swoim wystąpieniu Starosta Bełchatowski skierował również podziękowania do wszystkich osób współtworzących lokalny samorząd - Zarządu Powiatu, Radnych Rady Powiatu w Bełchatowie, samorządowców z całego regionu, pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych, przedstawicieli służb, organizacji społecznych oraz mieszkańców powiatu.
Na zakończenie życzył wszystkim samorządowcom satysfakcji z pracy na rzecz drugiego człowieka, energii do podejmowania nowych inicjatyw oraz dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.
Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego złożyła również Magdalena Spólnicka, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego, która przeczytała list okolicznościowy od Marszałek Województwa Łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej i Przewodniczącej Sejmiku Województwa Łódzkiego Małgorzaty Grabarczyk.
Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu Katarzyny Kołodziejczyk pt. „Portret Kobiety”, której przy fortepianie towarzyszył Mateusz Olszewski.






