Komunikat
  • Godziny pracy Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności: poniedziałki, środy, piątki 8.00 - 15.00, wtorki 8.00 - 16.30, czwartki 8.00 - 12.00. ∗
  • Wydział Architektury i Budownictwa oraz Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Bełchatowie - w każdy poniedziałek nie prowadzi bezpośredniej obsługi mieszkańców na stanowiskach merytorycznych. ∗
Link do EPUAP Link do mapy strony
Środa 17 czerwca 2026

Powiatowe obchody Dnia Samorządu Terytorialnego 2026

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Dziś odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego - święta wszystkich osób zaangażowanych w działalność na rzecz lokalnych wspólnot i rozwoju samorządności.
DSC_8321
Obchody były okazją do podkreślenia znaczenia samorządu terytorialnego w budowaniu nowoczesnego państwa oraz codziennej pracy na rzecz mieszkańców. Podczas swojego wystąpienia Starosta Bełchatowski Jacek Zatorski mówił o roli współpracy, odpowiedzialności i konsekwentnego działania w realizacji zadań samorządowych.

Starosta podsumował również najważniejsze działania i inwestycje realizowane przez Powiat Bełchatowski w ostatnich latach. Wśród nich znalazły się m.in. inwestycje drogowe, rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkolnictwa zawodowego, działania związane z transformacją energetyczną oraz wsparcie społeczne dla mieszkańców. Jak podkreślał podczas uroczystości: - Samorząd to przede wszystkim ludzie - ich zaangażowanie, odpowiedzialność, doświadczenie, cierpliwość i codzienna gotowość do działania na rzecz innych.

W swoim wystąpieniu Starosta Bełchatowski skierował również podziękowania do wszystkich osób współtworzących lokalny samorząd - Zarządu Powiatu, Radnych Rady Powiatu w Bełchatowie, samorządowców z całego regionu, pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych, przedstawicieli służb, organizacji społecznych oraz mieszkańców powiatu.

Na zakończenie życzył wszystkim samorządowcom satysfakcji z pracy na rzecz drugiego człowieka, energii do podejmowania nowych inicjatyw oraz dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego złożyła również Magdalena Spólnicka, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego, która przeczytała list okolicznościowy od Marszałek Województwa Łódzkiego Joanny Skrzydlewskiej i Przewodniczącej Sejmiku Województwa Łódzkiego Małgorzaty Grabarczyk.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu Katarzyny Kołodziejczyk pt. „Portret Kobiety”, której przy fortepianie towarzyszył Mateusz Olszewski.
← powrót