Sobota 20 kwietnia 2024

Powrót do zdrowia. Powrót do pracy

Jeśli z powodu wypadku lub pogorszenia stanu zdrowia nie możesz wykonywać dotychczasowej pracy, a chcesz być nadal aktywny zawodowo i żyć pełnią życia, weź udział w bezpłatnej rehabilitacji kompleksowej: zawodowej, psychospołecznej i medycznej. Beneficjentami Programu „Powrót do zdrowia. Powrót do pracy” mogą być osoby niepełnosprawne lub tez takie, które nie mają ustalonego stopnia niepełnosprawności, ale w wyniku wypadku lub choroby nie mogą pracować w dotychczasowym zawodzie.
Oddział Łódzki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzi rekrutację osób niepełnosprawnych oraz osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną prace, adekwatną do ich stanu zdrowia i ich zainteresowań do ośrodka rehabilitacyjnego, mieszczącego się w Centrum Rehabilitacji obok lasu w Grębiszewie, niedaleko Mińska Mazowieckiego lub też innego ośrodka, np. w Wągrowcu.

Jest to projekt pilotażowy PFRON, dofinansowany ze środków UE. Projekt oferuje przede wszystkim kompleksową rehabilitację zawodową, tj. szkolenia, warsztaty, kursy w zakresie zmiany zawodu. Pobyt w ośrodku jest całkowicie bezpłatny (trwa średnio ok. 6 miesięcy). Rehabilitacja odbywa się w aspektach medycznym, psychospołecznym i zawodowym. Głównym założeniem projektu jest szansa na aktywizację zawodową beneficjenta.

Osoba do kontaktu w zakresie rekrutacji: Anna Ciupa, tel. 42 20 50 120, email: aciupa@pfron.org.pl

Najbliższe posiedzenie komisji rekrutacyjnej w Oddziale Łódzkim PFRON planowane jest pod koniec lutego.

Informacje także w ulotkach. Załaczniki pod artykułem.
Opr.A.Zawodzińska
Zespół ds.Promocji
ulotka2 (jpg) 0.52mb (Pobrań: 48)
ulotka 1 (jpg) 0.41mb (Pobrań: 51)