Sobota 20 kwietnia 2024

Praktyki uczniowskie w prawdziwym życiu - piękny gest uczniów z CKZ

Godną pochwały inicjatywę zrealizowali podopieczni Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie, którzy praktyczne umiejętności budowlane postanowili wykorzystać nie w pracowniach CKZ, a w pozaszkolnej rzeczywistości. Młodzież utworzyła uczniowską brygadę remontową (UBR) i w swoim wolnym czasie po lekcjach wykonała szereg prac remontowych w mieszkaniu rodziny z trojgiem dzieci oraz lokalu, w którym mieszka wychowanka domu dziecka.
glowne
Wybór tych miejsc nie był przypadkowy. Chodziło o wsparcie osób w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie pomalowali ściany i naprawili zniszczenia w łazience. Ważnym jest, że materiały do tych prac również pozyskali sami znajdując sponsorów. Projekt UBR bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie projektów społecznych pt. „Zwolnieni z teorii”. Inicjatywa zachęca młodych ludzi do tworzenia własnych przedsięwzięć i nabywania kompetencji, takich jak współpraca, komunikacja czy przywództwo. Olimpiada polega na znalezieniu pomysłu na akcję społeczną, zaplanowanie jej począwszy od nazwy po pozyskanie partnerów i budżetu, stworzenie całego projektu na platformie www.zwolnienizteorii.pl, a także przeprowadzenie akcji w praktyce. Uczeń, który ukończy projekt, zostaje finalistą olimpiady i zdobywa międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami, wydany przez Project Management Institute ATP.
Opr. A,Zawodzińska, ZEspół ds. Promocji w starostwie