Sobota 20 kwietnia 2024

Problem z budową? Zadaj pytanie inżynierowi

„Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu” organizuje 25 września w całej Polsce Polska Izba Inżynierów Budownictwa. Punkt konsultacyjny w Bełchatowie będzie zlokalizowany przy ul. Okrzei 45 i czynny w godz. 9-16. Inżynierowie budownictwa będą udzielać bezpłatnych konsultacji i porad.
inz
Głównym celem zorganizowania akcji „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu” jest pomoc indywidualnym inwestorom, tj. właścicielom domów jednorodzinnych i mieszkań, przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych, właścicielom budynków, które wymagają modernizacji, przebudowy lub generalnego remontu, zarządcom budynków.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że na każdym z etapów tworzenia, użytkowania lub modernizacji obiektu budowlanego pojawia się mnóstwo pytań – mówi dr hab.inż. Jacek Szer z Łódzkiej Okręgowej Izby Inzynierów Budownictwa. - Najczęściej dotyczą one dokumentacji, procedur prawnych, wyboru kierownika budowy, materiałów i technologii. Podczas dnia otwartego inżynierowie należący do PIIB udzielą mieszkańcom odpowiedzi na wszelkie pytania związane ze swoją branżą.

W każdym z punktów konsultacyjnych eksperci PIIB będą pracować w kilkuosobowych (wielobranżowych) zespołach. W niektórych lokalizacjach dołączą do nich pracownicy administracji architektoniczno-budowlanej oraz organów nadzoru budowlanego. Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Inżynierów Budownictwa (PIIB), w skład której wchodzi 16 okręgowych izb (zgodnie z administracyjnym podziałem na województwa). PIIB zrzesza osoby pełniące samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, do których należą projektanci, kierownicy budów lub robót, inspektorzy nadzoru.

Więcej informacji o akcji  tutaj.
Opr.A.Zawodzińska
Zespół ds.Promocji