Środa 24 kwietnia 2024

Projekt operatu opisowo - kartograficznego dla obrębów z gminy Szczerców

Właściciele nieruchomości położonych na terenie obrębów: DUBIE, FIRLEJ, KUŹNICA LUBIECKA, LUBIEC, MAGDALENÓW, MARCELÓW, RUDZISKO i ZBYSZEK w gminie Szczerców, począwszy od 8 sierpnia 2022 r. do 29 sierpnia 2022 r. mogą zapoznać się z projektem operatu opisowo – kartograficznego ewidencji gruntów i budynków opracowanego w ramach modernizacji.
DSC_0574
W dniach od 8 sierpnia 2022 r. do 29 sierpnia 2022 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, przy ulicy Pabianickiej 17/19 w pokoju nr 8 na parterze, w godzinach od 8 00 do 15 00 od poniedziałku do piątku (dodatkowo wtorki do 17 00) zostanie wyłożony do wglądu zainteresowanych osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych projekt operatu opisowo - kartograficznego ewidencji gruntów i budynków, obrębów Dubie, Firlej, Kuźnica Lubiecka, Lubiec, Magdalenów, Marcelów, Rudzisko i Zbyszek, gminy Szczerców opracowany w ramach modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
Każdy czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu opisowo-kartograficznego, może w okresie wyłożenia projektu do wglądu zgłaszać uwagi do tych danych.
Podstawowymi elementami projektu są rejestr gruntów, budynków i lokali oraz mapa ewidencyjna.
Ze względu między innymi na przyszłe skutki podatkowe opracowania, w interesie zainteresowanych leży skorzystanie z prawa zapoznania się z projektem i czynny udział w prowadzonym postępowaniu, udzielanie rzetelnych informacji i zapoznanie się z nową dokumentacją aby na tym etapie postępowania wyeliminować ewentualne błędy i nieprawidłowości. Należy okazać się dokumentem potwierdzającym tożsamość. W imieniu osób nieobecnych mogą występować pełnomocnicy, po przedłożeniu pisemnego pełnomocnictwa.
Celem prowadzonych prac jest uaktualnienie ewidencji gruntów i budynków oraz stworzenie zintegrowanych baz danych części opisowej i graficznej.

Niestawienie się w terminie i miejscu określonym w niniejszej informacji nie stanowi przeszkody do kontynuowania procesu modernizacji ewidencji gruntów i budynków i ujawnienia nowych danych w ewidencji gruntów i budynków.

GK/M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji