Piątek 19 kwietnia 2024

Prokuratura rejonowa w nowej siedzibie

W obecności Bogdana Święczkowskiego – I Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego oficjalnie została otwarta siedziba prokuratury rejonowej w Bełchatowie. Gościem uroczystości była także Dorota Pędziwiatr Starosta Powiatu Bełchatowskiego.
główne
Prokuratorzy i pracownicy prokuratury zyskali godne warunki w miejscu  pracy. Dotychczas zajmowali pomieszczenia na trzecim piętrze w budynku Urzędu Gminy Bełchatów. Obecnie nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie, której budowa trwała cztery lata znajduje się przy ulicy 1 Maja 5. W obiekcie znajdują się między innymi: kancelaria tajna, pomieszczenia dla zatrzymanych i konwoju, pokój przesłuchań, magazyn dowodów, archiwum, sale konferencyjne, garaż. Dołożono starań, by obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyli: Magdalena Witko Prokurator Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim, Bogdan Święczkowski I Zastępca Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego, Agata Gałuszka- Górska Zastępca Prokuratora Krajowego, Adam Zbieranek Dyrektor Biura Prokuratora Krajowego, Jarosław Szubert Prokurator Regionalnego w Łodzi, Bogumiła Tarkowska Zastępca Prokuratora Regionalnego w Łodzi, Lesław Wydra Dyrektor Biura Budżetu i Majątku Prokuratury, Krystyna Szuba Naczelnik Wydziału Majątku i Inwestycji, Panie i Panowie Prokuratorów Okręgowych Regionu Łódzkiego oraz Pan i Panów Prokuratorów Rejonowych Okręgu Piotrkowskiego, Ewa Wendrowska Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Stanisław Tomasik Prezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim. Obecny byli także przedstawiciele współpracujących instytucji, a także duchowni.

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie, obejmuje terytorialnym zakresem działania: miasta - Bełchatów i Zelów, a taże gminy - Bełchatów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Szczerców i Zelów.

Zespół ds. Promocji
Foto. M. Michel