Komunikat
  • Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Środa 22 maja 2024

Przedsiębiorcy chcą kolejnego forum

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Zdecydowana większość przedsiębiorców dobrze ocenila w ankiecie I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego, które odbyło się w lutym. Połowie z nich forum przyniosło praktyczne informacje. Prawie wszyscy są zainteresowani udziałem w kolejnym. Respondenci przekazali swoje sugestie i pomysły.

Przez kilkanaście dni przedsiębiorcy mogli wypowiadać się anonimowo na temat I Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Tą drogą przekazali swoje sugestie, głównie w kwestiach organizacyjnych. Celem ankiety było uzyskanie informacji od uczestników forum, jakie przyniosło im ono korzyści. Najwięcej przedsiębiorców (41%) doceniło praktyczne informacje i możliwość nawiązania nowych kontaktów (21%). Sześć osób przyznało, że udział w forum nie był dla nich wartościowy. Tylko dwie osoby raczej nie wezmą udziału w kolejnym tego rodzaju wydarzeniu, natomiast prawie wszyscy pozostali ankietowani zadeklarowali swoją stuprocentową bądź prawdopodobną obecność.

Przedsiębiorcy zwrócili uwagę, że na kolejnym forum gospodarczym pożądane byłyby panele dyskusyjne związane z daną branżą, np. budowlaną. Chętnie widzieliby prezentacje o biznesowych doświadczeniach lokalnych przedsiębiorców. Od samorządowców oczekuje się informacji o planowanych inwestycjach i zamówieniach publicznych.  Przedsiębiorcy chcieliby również, by na kolejnym forum  poruszono temat przyszłości naszego regionu po zakończeniu wydobycia węgla brunatnego. Panel o odnawialnych źródłach energii, który znalazł się na tegorocznym forum, powinien być, zdaniem respondentów, kontynuowany. Przedsiębiorcy zasugerowali, by w programie kolejnego spotkania uwzględnić więcej przerw między panelami i więcej możliwości do dyskusji i zadawania pytań. Oczekują na praktyczne i konkretne informacje przekazywane przez ekspertów.  

Bardzo dobrze (47%) lub dobrze (35%) oceniony został poziom forum. Tylko 6 osób wybrało w tym punkcie ankiety ocenę słabą lub złą. Dobrze (53%) lub bardzo dobrze (26%) respondenci ocenili dobór tematów. Za najciekawsze uznano możliwości finansowania przedsiębiorstw i panel pt. „Samorząd, biznes – współpraca, rozwój”.

 

I Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego odbyło się w dniach 2-3 lutego br. z inicjatywy Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego. Wzięło w nim udział sto kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych, ponad 250 osób, w tym delegacje z regionów partnerskich z Niemiec, Litwy i Ukrainy. Zasadniczym celem przedsięwzięcia było stworzenie przedsiębiorcom możliwości zdobycia i wymiany informacji oraz nawiązywanie nowych biznesowych kontaktów.


Zespół ds. Promocji

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

← powrót