Piątek 19 kwietnia 2024

Puchar dla powiatu za sportowe sukcesy uczniów

Powiat Bełchatowski zajął czwarte miejsce pośród ponad dwudziestu powiatów z województwa łódzkiego w podsumowaniu współzawodnictwa sportowego uczniów w roku szkolnym 2021/22. Puchar dla Powiatu Bełchatowskiego odebrał wicestarosta Jacek Bakalarczyk w Uniejowie podczas uroczystości podsumowującej rywalizację.
glowne2
Podczas Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2022/23 w Uniejowie podsumowana została rywalizacja międzypowiatowa za rok szkolny 2021/22. Okazałe puchary otrzymało sześć najlepszych powiatów: Zgierski, Sieradzki, Skierniewicki, Bełchatowski,Tomaszowski, Pabianicki. Trofeum dla Powiatu Bełchatowskiego odebrał wicestarosta Jacek Bakalarczyk. W uroczystości wziął udział także Andrzej Gudzio, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Bełchatowie. Do podsumowania wyników turniejów i zawodów brano pod uwagę igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży szkolnej oraz licealiady. Uczniowie z naszego powiatu najwięcej medali, a tym samym punktów, zdobyli w licealiadach. W tej kategorii nasz powiat był najlepszy w Łódzkiem. Na 5. miejscu uplasowaliśmy się zdobywając punkty w igrzyskach dzieci z rocznika 2009 i młodszych, a 11. w igrzyskach z udziałem dzieci z roczników 2007 i 2008.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji