Środa 24 kwietnia 2024

Radni obradowali

Ocena stanu bezpieczeństwa sanitarnego powiatu bełchatowskiego i informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Bełchatowskiego za I półrocze 2022 roku to jedne z głównym teamów dzisiejszej sesji Rady Powiatu.
główne
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie Katarzyna Marczak przedstawiła informację z działań prowadzonych przez Sanepid m.in. analizę wykonawstwa szczepień ochronnych, jak szczepienia na chociażby grypę, wirusa brodawczaka ludzkiego, wirusa zapalenia wątroby typu B. W roku 2021 zwiększyła się liczba osób zaszczepionych przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu(119 osób). Radni mogli dowiedzieć się m.in, że w ubiegłym roku nie zarejestrowano ognisk zbiorowych zatruć pokarmowych w stosunku do roku poprzedniego, a także nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia wirusem HIV.
Informacja o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Bełchatowskiego za I półrocze 2022 roku oraz kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022-2033 wraz ze zbiorczą informacją za I półrocze 2022 r. z dokonanych umorzeń, odroczeń spłaty i rozłożenia na raty należności pieniężnych Powiatu i jego jednostek organizacyjnych mających charakter cywilnoprawny omówiła Skarbnik Powiatu Magdalena Lipska.
Przedstawiono także informację o pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym. Radni przedstawili także wnioski i oświadczenia radnych.

M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds.Promocji