Poniedziałek 23 maja 2022

Rozbudowa drogi w Postękalicach na półmetku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Pełną parą trwają prace przy rozbudowie drogi powiatowej 1912E na odcinku w Postękalicach. Na miejscu byli dziś wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Adam Rogoziński, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie.
2
Przebudowa drogi powiatowej, przebiegającej przez Postękalice, obejmuje odtworzenie nawierzchni jezdni, przebudowę poboczy i budowę ciągu pieszo – rowerowego. Na to zadanie otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w roku 2021 ponad 460 tys. zł, w tym roku będzie to ponad dwa miliony (2 188 768 zł). Z powiatowego portfela dołożone zostanie 1 126 685 zł. Całkowity koszt prac wyniesie 3 mln 700 tys. zł.

- Ta inwestycja służy dwóm priorytetom, bezpieczeństwu i komfortowi użytkowników drogi – mówi wicestarosta Jacek Bakalarczyk. - W pobliżu tej drogi są m.in. boisko z placem zabaw, strażnica OSP, kościółek i przystanki autobusowe. Poruszanie się osób po przebudowanych poboczach oraz nowym ciągu pieszo-rowerowym będzie bezpieczne. Sądzę, że i kierowcy docenią nową jezdnię.

Termin zakończenia przedsięwzięcia planowany jest do 30 listopada. Jak mówi Adam Rogoziński, Dyrektor PZD, wykonawcy robót  zależy na wcześniejszym oddaniu wyremontowanej drogi. Może to nastąpić już latem tego roku.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie
← powrót