Sobota 20 kwietnia 2024

Senior bezpieczny w Internecie – bezpłatne webinarium

Zapraszamy seniorów do udziału w bezpłatnym spotkaniu on-line (tzw. webinarium), poświęconemu cyberbezpieczeństwu. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in. jak nie dać się okraść w Internecie i jak bezpiecznie korzystać z telefonów komórkowych. Aby wziąć w nim udział, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Termin spotkania: 20 stycznia (godz. 17 – 18).
seniorzy web
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Komendą Główną Policji zapraszają na webinarium pt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”. Celem inicjatywy jest zwiększanie świadomości seniorów w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, szczególnie ataków skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.knf.gov.pl w dziale „CEDUR”. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 19 stycznia 2023 r.

Logowanie uczestników na webinarium rozpocznie się od 16:45.

Termin webinarium: 20 stycznia 2023 r., godz. 17-18

Warunki techniczne: stabilne łącze internetowe; w spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane wraz z potwierdzeniami uczestnictwa.

Program webinarium:
  • 17.25-17.45 Jak nie dać się okraść w Internecie – dobre praktyki cyberbezpieczeństwa Paweł Piekutowski – kierownik Departament Cyberbezpieczeństwa Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
  • 17:45-18:00 Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego telefonu – sposoby działania cyberoszustów Michał Strzelczyk – główny specjalista Departament Cyberbezpieczeństwa Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
  • Pytania i odpowiedzi

Pytania dotyczące organizacji webinarium należy kierować na adres cedur@knf.gov.pl w tytule wiadomości podając tytuł i datę wydarzenia