Piątek 19 kwietnia 2024

Siedem odważnych firm walczy o medal

Różnorodność branż - od producentów artykułów spożywczych przez agencje poligraficzną oraz interaktywną po firmy specjalizujące się w budownictwie przemysłowym - charakteryzuje grono przedsiębiorstw, które zgłosiły się do konkursu „Firma na medal”. Rywalizację rozstrzygnie kapituła, której przewodniczy starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski.
glowne3
Do jedenastej edycji konkursu „Firma na medal” zgłosiło się siedem przedsiębiorstw, które mają siedzibę bądź działają na terenie powiatu bełchatowskiego. Dwie z nich, które istnieją już powyżej 3 lat i zatrudniają powyżej 50 pracowników, próbowały już swoich sił w tej rywalizacji. Konstak jest laureatem z roku 2013, a Majami zdobyło prestiżową statuetkę w roku 2014. Regulamin konkursu dopuszcza możliwość ponownego zgłoszenia się firmy po upływie co najmniej dwóch lat od otrzymania tytułu laureata. Pięć przedsiębiorstw rywalizuje w kategorii małych firm. Kapituła konkursu, złożona z przedstawicieli podmiotów wspierających działalność gospodarczą, zapozna się ze złożonymi dokumentami i ustali werdykt. Oceniane będą m.in. wskaźniki ekonomiczne, zrealizowane inwestycje, działania innowacyjne, sposoby promocji przedsiębiorcy, korzystanie z funduszy zewnętrznych, rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy, w tym dla osób niepełnosprawnych, dbałość o środowisko naturalne. Kapituła może także wyróżnić wybraną firmę nagrodą specjalną za szczególne osiągnięcia w jakimś obszarze. Oficjalne ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców nastąpi podczas III Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego 26 kwietnia.

W XI edycji konkursu starosty bełchatowskiego „Firma na medal” biorą udział:

- w kategorii firm średnich, działających powyżej 3 lat, zatrudniających powyżej 50 osób:
1. Majami Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, która działa w branży spożywczej produkującej słodycze. Są nimi głównie pomady mleczne w postaci tradycyjnych cukierków „krówek” oraz wyroby żelowe w postaci ptasiego mleczka, duo-żeli oraz galaretki, a także sosy i kremy. Od kilku lat firma rozwinęła asortyment o sezamki oraz rozpoczęła produkcję innowacyjnego produktu fudge.
2. KONSTAK Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie wykonania i instalacji: konstrukcji stalowych przemysłowych, rurociągów, kominów, wykonania i montażu specjalistycznych elementów linii produkcyjnych. Ponadto remontuje, naprawia oraz montuje konstrukcje stalowe, wytwarza i montuje zbiorniki czy kominy oraz wiele innych elementów konstrukcji.

- w kategorii firm małych, działających powyżej 3 lat, zatrudniających do 50 osób:
1. FHPU MARCZAK zajmuje się skupem i ubojem żywca wieprzowego, rozbiorem mięsa, produkcją wędlin tradycyjnych.
2. Druk Handlowy i Reklamowy Kontakt Sp. z o.o. zajmuje się drukiem mało- i wielkoformatowym, wydawaniem gazety ogłoszeniowo-reklamowej, projektowaniem graficznym oraz projektowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych, projektowaniem opakowań na cukierki, obsługą projektowania materiałów promocyjnych.
3. Konsorcjum Projektowo-Wykonawcze „EKOBUDOWA” Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, adaptacji, wykonawstwie w pełnym zakresie branżowym w następujących dziedzinach: instalacje mechaniczne i automatyka, procesowe instalacje przemysłowe, budownictwo przemysłowe (małe kubatury), a także oferuje szeroki zakres usług spawalniczych.
4. Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Norbert-Adr Sp. z o.o. prowadzi szkolenia kierowców przewożących towary niebezpieczne, kierowców w zakresie kwalifikacji wstępnej i szkoleń okresowych, operatorów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych, w zakresie obsługi i konserwacji urządzeń transportu bliskiego, kursy dla spawaczy.
5. Gocreate Artur Cimoch jest agencją interaktywną i Software House. Stworzyła autorskie oprogramowanie sprzedaży internetowej skierowanej dla grupy B2C (business to customer) oraz B2B (business to business), od 10 lat rozwija własne produkty autorskie: sklep internetowy z systemem sprzedaży online B2B oraz B2C, system CMS – system do zarządzania treścią witryn internetowych, system ERP – system do zarządzania pracą przedsiębiorstwem, aplikacja moblina.
Agnieszka Zawodzińska
Zespół ds. Promocji