• Od 1 kwietnia obowiązują nowe rachunki bankowe dla opłat związanych z zadaniami wykonywanymi przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz jego jednostki organizacyjne. ∗
Czwartek 15 kwietnia 2021

Siódmoklasiści o ekologii i naszej przyszłości

Gminny konkurs przedmiotowy z chemii i geografii dla uczniów klas siódmych zorganizował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Domiechowicach. Zadaniem jego uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej pt. „Ekologia naszą przyszłością”. Bełchatowskie starostwo ufundowało nagrody dla laureatów.
glowne
Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas siódmych ze szkół podstawowych z terenu gminy Bełchatów. Zgłosiły się Dobrzelów, Łękawa, Janów i Domiechowice. Zadaniem młodzieży było utworzenie trzyosobowych zespołów i przygotowanie prezentacji multimedialnej w programie Power Point, poświęconej głównej idei „Ekologia naszą przyszłością”. Komisji konkursowej najbardziej spodobała się praca Liwii Pole, Oliwii Marciniak i Weroniki Zielińskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Domiechowicach. Uczennice nazwały się małymi obrońcami środowiska, a swoją prezentację zatytułowały „Świat to nasz dom”. Pokazały w niej najniebezpieczniejsze dla zdrowia człowieka i przyrody zanieczyszczenia i zagrożenia, jak np. kwaśne opady, smog, dziura ozonowa i globalne ocieplenie. Zwycięska praca omawia też sposoby zapobiegania degradacji środowiska (do obejrzenia w zalączniku pod artykułem).

Drugie miejsce w konkursie zajęły: Emilia Tyluś, Nicola Pietruszka, Magdalena Borowiec z ZS-P w Dobrzelowie, trzecie: Julia Piotrowska, Marta Ławniczek, Zuzanna Święconek z ZS-P w Janowie, a czwarte: Julia Zielińska, Marcela Niemczyk i Zuzanna Książek z ZS-P w Łękawie.
W ramach edukacji ekologicznej mieszkańców starostwo przekazało nagrody o łącznej wartości 400 złotych.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie