Piątek 19 kwietnia 2024

Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami

W partnerskim Powiecie Słupskim, pod honorowym patronatem Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego odbyła się V Spartakiada Osób z Niepełnosprawnościami której organizatorami było Stowarzyszenie „Zacisze" wraz Domem Pomocy Społecznej w Lubuczewie oraz Ośrodek Sportu i Rozwoju w Ustce.
głowne
W tegorocznych sportowych zmaganiach obok zawodników reprezentujących placówki z pomorza stanęli również uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Uroczyste otwarcie Spartakiady rozpoczęła parady drużyn, którą poprowadzili przedstawiciele naszego powiatu. Nie zabrakło także słów oficjalnego rozpoczęcia współzawodnictwa oraz symbolicznego zapalenia Ognia Olimpijskiego. Potem przyszedł czas na sportową rywalizację w trakcie której zawodnicy rzucali piłką lekarską, brali udział w wyścigach rzędów, trójskoku
z miejsca, czy sztafecie. Wszystko, co prawda przebiegało w atmosferze sportowej rywalizacji, ale jednak najważniejsze było osiąganie rekordów na miarę własnym możliwości oraz doskonała zabawa.
A później przyszedł czas na integrację przy wspólnym posiłku oraz w tanecznych rytmach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy V Spartakiady Osób z Niepełnosprawnościami otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Co jak podkreślają zarówno uczestnicy jak i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej wpisuje się w ideę konkursów organizowanych dla osób z niepełnosprawnościami, bo wynik nie jest nadrzędnym celem. Ważne, by szansę osiągnąć cel na miarę swoich możliwości otrzymał każdy uczestnik.

źródło:Kuźnia Życzliwości