Piątek 19 kwietnia 2024

Spotkania dla seniorów - jak nie paść ofiarą oszustów i zadbać o bezpieczeństwo na drodze

Rozpoczął się cykl bardzo ważnych spotkań, na których starsi mieszkańcy naszego powiatu dowiadują się, jak nie paść ofiarą oszustów i zadbać o swoje bezpieczeństwo.
IMG_0925 (Copy)
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Bełchatowie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łodzi OT Piotrków Trybunalski i Stowarzyszeniem OSK i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego postanowiła zorganizować spotkania dla seniorów pod hasłem "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i nie tylko, osób w wieku 60+".

Pierwsze z tych spotkań, dla dwóch kilkunastoosobowych grup z kubów seniora i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie, odbyło się w piątek, 31 marca w I LO w Bełchatowie.

O zasadach bezpieczeństwa na drodze mówiła Bogusława Smuga z piotrkowskiego WORD, a bełchatowscy policjanci rozdali seniorom kamizelki, elementy i opaski odblaskowe. Przed przebiegłymi oszustami ostrzegała nadkom. Iwona Kaszewska z bełchatowskiej jednostki policji. Dzisiaj omówiła metody "na wnuczka i policjanta", a na kolejnych spotkaniach będzie o metodzie "na pracownika banku" i niebezpiecznych linkach. Z kolei garść cennych rad dotyczących prawidłowej i bezpiecznej pozycji za kierownicą przedstawił seniorom Zbigniew Hyży, prezes Stowarzyszenia OSKiIRP.