Sobota 20 kwietnia 2024

Spotkanie sprawozdawcze OSP Postękalice za 2022 rok

W sobotę, 18 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki OSP Postępkalice za 2022 rok, podczas którego udzielono min. absolutorium dla zarządu jednostki.
IMG_8390 (Copy)
Jednostka OSP Postękalice, która przygotowuje się do obchodów 100-lecia istnienia, interweniowała w minionym roku 15 razy w akcjach ratowniczych, w tym: 11 razy w gaszeniu pożarów i 4 razy w likwidacji miejscowych zagrożeń. Druhowie uczestniczyli też w szkoleniach i wielu lokalnych wydarzeniach, które integrują lokalną społeczność. Wspólnie z Leszy Bełchatów usunęli też dziskie wysypisko śmieci w lesie między Janiną a Mokraczem.

- Druhowie i druhny, dumny jestem z waszej działalności, to co robicie jest chwalebne, jednostka się rozwija i cieszę się, że może być ciągle lepiej. Starostwo wspiera finansowo jednostkę jak tylko może i będzie nadal wspierać. Trzymam też za słowo wójta Gminy Bełchatów, że poprawi warunki życia strażaków - mówił do zebranych Wicestarosta Jacek Bakalarczyk, który jest też druhem OSP Postękalice.