Sobota 20 kwietnia 2024

Spotkanie z mistrzyniami

Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr spotkała się z mistrzyniami w kickboxingu Pauliną Grzegórską i Julią Marciniak. Młode zawodniczki klubu PROYAMA pochodzą z Zelowa i osiągają sukcesy  w swojej dyscyplinie nie tylko na krajowym ringu, ale i europejskim.
głowne
Zelowianki, mistrzynie kickboxingu Paulina Grzegórska i Julia Marciniak, wraz ze swoim trenerem Stanisławem Kołodziejskim, a także Burmistrzem Zelowa Tomaszem Jachymkiem spotkali się ze Starostą Bełchatowskim Dorotą Pędziwiatr. Sportsmenki osiągają znaczne sukcesy w swojej dyscyplinie. Tylko w ostatnim czasie Julia, która ma lat 16, a trenuje od 10 lat wywalczyła Mistrzostwo Polski w Low-Kicku co daje jej miejsce w Kadrze Narodowej Polski i została powołana do Mistrzostw Europy w Czarnogórze, które odbędą się w listopadzie tego roku.
Paulina ma lat 19, trenuje od 9 lat, jak sama mówi osiąganie sukcesów nie przyszło łatwo, to ciężka mozolna praca. Ale dzięki dyscyplinie i chęciom wywalczyła m.in wicemistrzostwo Polski w formułach: K1, Low-Kick i KickLight, jest medalistką Pucharów Świata i Europy, a od trzech lat należy do Kadry Narodowej Polski (osiągnięcia zawodniczek poniżej).
Dziewczyny zaczynały od karate i także osiągały sukcesy, ale z czasem przyszła pora na kickboxing. To wymagający sport, liczy się nie tylko ciężka praca, codzienne treningi, ale także odpowiednia dieta. Jak mówią- ...przed zawodami treningi odbywają się codziennie, do tego jeszcze szkoła, lekcje, nie jest łatwo, jednak wywalczone tytuły dają wielką satysfakcję. Rodzice cały czas nas wspierają w tym co robimy. Na pewnym etapie tej sportowej kariery, trzeba wyrzec się wielu rzeczy, ale warto poświęcać się swoim pasjom.
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy młodych zawodniczek.

Osiągnięcia Pauliny Grzegórskiej w latach 2020/2021:
- Plebiscyt Sportowy Dziennika Łódzkiego (1 miejsce powiat bełchatowski w kategorii Sportowca Dekady Kobiet oraz 3 miejsce województwo łódzkie w kategorii Sportowca Dekady Kobiet)
- European Kickboxing Challenge 2020r.: 1 miejsce
- Grand Prix Polski w Kickboxingu 2021r.: 1 miejsce
- III Świętokrzyski Turniej Kickboxingu Low Kick 2021r.: 2 miejsce
- II Świętokrzyski Turniej Kickboxingu Low-Kick 2020r.: 1 miejsce
- II Świętokrzyski Turniej Kickboxingu Kick-Light 2020r.: 1 miejsce
- Mistrzostwa Polski Kick-Light 2020r.: 2 miejsce
- Mistrzostwa Polski K1 2020r.: 1 miejsce
- Mistrzostwa Polski Low-Kick 2020r.: 1miejsce
- Mistrzostwa Polski Low-Kick 2021r.: 7 miejsce
- Mistrzostwa Europy Low-Kick WAKO na Węgrzech 2019r.: 3 miejsce
- W ubiegłych latach (2018-2019) Wicemistrzyni Polski w formułach: K1, Low-Kick i KickLight. Również medalistka Pucharów Świata i Europy.
Ponadto Paulina od trzech lat należy do Kadry Narodowej Polski.

Osiągnięcia Julii Marciniak w latach 2020/2021:
- European Kickboxing Challenge 2020r.: 2 miejsce
- Mistrzostwa Polski Low-Kick: 1 miejsce
- Mistrzostwa Polski Kick-Light 2020r. 9 miejsce
- Mistrzostwa Polski K1 2020r.: 2 miejsce
- II Otwarty Świętokrzyski Turniej Kickboxingu Kick-Light: 1 miejsce
- Grand Prix Polski w Kickboxingu 2021r.: 1 miejsce
- III Świętokrzyski Turniej Kickboxingu Low Kick 2021r.: 1 miejsce
- Mistrzostwa Polski w kickboxingu Light Contact 2021r.: 8 miejsce
- Mistrzostwa Polski Low-Kick 2021r.: 1 miejsce
Ponadto Julia brała udział w Plebiscycie Dziennika Łódzkiego w kategorii Talent Roku w powiecie.
M.Rogut-Chrząszcz, Zespół ds. Promocji