• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
  • W dniach 1, 3, 5, 8, 10 oraz 12 lipca Wydział Komunikacji i Dróg, Filia w Kleszczowie będzie czynny w godzinach od 8:30 do 14:30. W dniach 2, 4, 9 i 11 lipca Filia będzie nieczynna. Od 15 lipca wraca do standardowych godzin pracy. ∗
Wtorek 23 lipca 2024

Standardy Ochrony Małoletnich: Jak Organizacje Przygotowują Się do Zmian

Wczoraj odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych z udziałem Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. W trakcie spotkania dyskutowano na temat standardów ochrony małoletnich. Przebiegło ono w atmosferze wymiany poglądów. W dyskusji rozwiane zostały wątpliwości w zakresie procedur, które umożliwiają wprowadzenie tych standardów.
2
Od 15 lutego 2024 roku wszystkie podmioty pracujące z dziećmi są zobowiązane do wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. To krok w stronę zapewnienia, że każda organizacja, fundacja czy instytucja działająca z dziećmi, robi to w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.
Prowadzący szkolenie rekomendowali kompleksowe i jednocześnie bezpłatne narzędzia oraz wsparcie przy wprowadzaniu standardów ochrony małoletnich, jakie oferuje Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Aby skorzystać z tych zasobów należy wejść na stronę standardy.fdds.pl, założyć konto, następnie kliknąć w zakładkę „STANDARDY W DZIAŁANIU”.
Na stronie znajdują się materiały dopasowane do potrzeb organizacji, które są dostępne bezpłatnie po założeniu konta.