Czwartek 24 czerwca 2021

Starosta na temat sytuacji związanej z epidemią

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
W związku z trwającą w kraju i na świecie epidemią koronawirusa Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr zwraca się do mieszkańców naszego  powiatu z podziękowaniem za odpowiedzialne zachowanie, prośbą o wyrozumiałość w odniesieniu do ograniczeń w funkcjonowaniu urzędu, a także słowami uznania i podziękowania za trudną pracę i poświęcenie lokalnych służb mundurowych, medycznych i epidemiologicznych.

Szanowni Państwo,
drodzy mieszkańcy powiatu bełchatowskiego,
 
          sytuacja, w której obecnie wszyscy się znaleźliśmy, jest wyjątkowa i trudna z powodu epidemii koronawirusa. Wpływa ona na wiele aspektów naszego życia społecznego, samorządowego, gospodarczego czy kulturalnego. Jako Starosta Bełchatowski chcę Państwa poinformować o sytuacji w naszym powiecie, a przede wszystkim o tym, co zrobiliśmy i robimy, by chronić naszych mieszkańców.

          Nasze wspólne bezpieczeństwo jest najważniejsze. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczę, pracuje bez przerwy od chwili ogłoszenia w kraju stanu zagrożenia epidemiologicznego. Stale prowadzimy kampanię informacyjną o odpowiedzialnych zachowaniach w sferze zawodowej i prywatnej. W trosce o bezpieczeństwo interesantów oraz pracowników urzędu zdecydowałam o ograniczeniach w pracy starostwa. Stan ten może potrwać najprawdopodobniej nawet do najbliższych Świąt Wielkanocnych. Wiem, że jest to utrudnienie, dlatego proszę Państwa o wyrozumiałość. Jednocześnie zachęcam do kontaktu drogą elektroniczną i telefoniczną. Dyżurujący pracownicy udzielą Państwu informacji. W bardzo pilnych sytuacjach i sprawach można składać dokumenty w specjalnej urnie w głównym budynku starostwa przy ul. Pabianickiej. Zorganizowaliśmy to w taki sposób, aby nikogo nie narażać na ewentualną infekcję.

          Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w bełchatowskim starostwie jest w stałym kontakcie z inspekcją sanitarną, służbami medycznymi i mundurowymi. Na bieżąco odbiera także polecenia od Wojewody Łódzkiego. Wszystkie komunikaty publikujemy niezwłocznie na oficjalnej stronie internetowej powiatu bełchatowskiego i przekazujemy je gminom. Zachęcam, by śledzić te witryny codziennie, a jednocześnie proszę o zgłaszanie do ww. sztabu kryzysowego niepokojących Państwa sytuacji, byśmy mogli szybko i właściwie zareagować.

          Pozostających w domach uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli pragnę poinformować, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, od 25 marca br. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Posłuży do tego Zintegrowana Platforma Edukacyjna dla nauczycieli i uczniów. Dyrektorzy przekażą niezbędne informacje i wytyczne nauczycielom, a ci skontaktują się z każdym uczniem.

          Szanowni Państwo, z powodu epidemii kilka przedsięwzięć, zaplanowanych na wiosnę przez samorząd powiatu bełchatowskiego, zostało odwołanych. Są to m.in. V forum gospodarcze, finał konkursu „Firma na medal” czy wyjazd naszych uczniów do partnerskiego powiatu w Bawarii. Podjęliśmy kroki, by zabezpieczyć terminy tych działań w drugiej połowie roku. Ufamy, że do tego czasu wszystko wróci do normy. Będąc w kontakcie z przewodniczącym rady powiatu zdecydowaliśmy także o czasowym niezwoływaniu sesji Rady Powiatu w Bełchatowie.

          Chciałabym Państwu także serdecznie podziękować. Opustoszałe ulice są bardzo wymowne. Oznacza to, że sytuację epidemii nasi mieszkańcy traktują poważnie i odpowiedzialnie, pozostając w domach i unikając tłumów. Nadal proszę i apeluję, by tego nie lekceważyć, ale jednocześnie zachować spokój i wiarę. Tylko dzięki takiej postawie dajemy sobie szansę na wspólne bezpieczeństwo i wyjście obronną ręką z walki z koronawirusem. Serdecznie dziękuję wszystkim służbom, które z najwyższym zaangażowaniem i poświęceniem niosą pomoc mieszkańcom. Dziękuję za aktywność wolontariuszom, wspierającym seniorów i potrzebujące osoby. Życzę nam wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości, życzę optymizmu i spokoju. Proszę uważać na siebie i na swoich bliskich.

Dorota Pędziwiatr
Starosta Bełchatowski
← powrót