Sobota 20 kwietnia 2024

Staż, stypendium i międzynarodowy certyfikat czekają na uczniów

Powiat Bełchatowski realizuje projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 pn. „Kosmiczna wiedza II - kursy i szkolenia w ZSP nr 1 w Bełchatowie”. W tegorocznej edycji projektu może wziąć udział 40 uczestników. Są jeszcze wolne miejsca. Nabór trwa do 30 kwietnia br.
głowne
Oferta skierowana jest do uczniów III i IV klas Technikum Energetycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie i uczący się na kierunkach technik: elektronik, elektryk, informatyk, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, pojazdów samochodowych. W ramach projektu zaplanowane zostały:
- specjalistyczne szkolenia IPC - zaawansowane metody lutowania i naprawy pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej, które potwierdzone będą międzynarodowym certyfikatem ukończenia,
- kursy zawodowe SEP - zakończone egzaminem SEP,
- staże zawodowe ze stypendium w wysokości 1 800zł (brutto) dla każdego ucznia.

W tym roku propozycja skierowana jest do 40 uczestników, którzy mogą nieodpłatnie podnosić swoje kwalifikacje i chcą uzyskać dodatkowe kompetencje w swoim zawodzie. Termin rekrutacji upływa 30 kwietnia 2021 r. (dopuszcza się możliwość przedłużenia rekrutacji do momentu zebrania wymaganej liczby uczestników). Decydujące jest również kryterium dochodowe.

Informacje ze strony ZSP nr 1  n/t naboru:  http://www.zsp3belchatow.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1871&Itemid=1

Poniżej znajdują się dokumenty, które należy złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie, przy ul. Czaplineckiej 96, w tym Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie. Formularze oraz Regulamin dostępne są również w Biurze Projektowym – Zespół ds. Strategii i Rozwoju Powiatu Starostwo Powiatowe w Bełchatowie przy ul. Pabianickiej 26 w Bełchatowie.

Nabór kolejnych 40 uczestników planowany jest na początku 2022 roku.

BIURO PROJEKTUZespół ds. Strategii i Rozwoju Powiatu
ul. Pabianicka 26, pok.18A