• Przypominamy, że od 1 lutego 2023 r. obowiązują krótsze dyżury Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. We wtorki zarówno urząd jak i kasa czynne są do godz. 17. ∗
Sobota 24 lutego 2024

Studniówka uczniów ZSP Nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie

Ach, co za noc! Maturzyści z naszej szkoły ZSP Nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie bawią się dzisiaj w Sali Wrzosowa w Kamieńsku.
IMG_9355
Po tradycyjnym polonezie były życzenia połamania piór na maturze, udanych egzaminów zawodowych i podziękowania dla nauczycieli i wychowawców oraz rodziców i tradycyjny toast lampką szampana.
Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr podziękowała nauczycielom i rodzicom za pracę włożoną w wychowanie i edukację młodych ludzi, a zwracając się do maturzystów podkreśliła, że na symboliczne 100 dni przed maturą są już gotowi do zawalczenia o realizację własnych marzeń i celów. Przywołując słowa Janusza Korczaka: “Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”, życzyła im słusznych, przemyślanych decyzji.
Z całego serca Wam życzę, byście do tego, co Was będzie bardzo zajmowało, podchodzili nie tylko poważnie i z dużym zaangażowaniem, ale też z odwagą - powiedziała Starosta Dorota Pędziwiatr dodając: Życzę Wam też, by rodzice wspierali Was każdego dnia w Waszych wyborach, nawet jeśli nie będą się z nimi zgadzali, a dzisiaj – po prostu wspaniałej zabawy.