Czwartek 28 marca 2024

Sukcesy konkursu "Przyroda w sercu i poezji"

Ponad sześćdziesięciu uczestników z całej Polski zgłosiło się do konkursu plastyczno-recytatorskiego, zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie. Jego wiodącym tematem było piękno przyrody, ktore opisywano z pomocą poetyckich strof lub pędzla malarskiego. Nagrody o łącznej wartości 1000 zł ufundowało bełchatowskie starostwo.

glownbe
Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych w Bełchatowie (SP nr 4, SP nr 8, SP nr 13) oraz specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze z Lublina, Krakowa, Buska Zdroju, Działoszyna, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska i Częstochowy. Recytatorzy prezentowali swój talent z pomocą połączenia on-line lub na nagraniu video, natomiast prace plastyczne przekazano tradycyjną pocztą. Nadesłane rysunki, malunki i szkice wystawiono w sali gimnastycznej bełchatowskiego SOSW. Laureatów wyłoniono w dwóch kategoriach ze względu na stopień niepełnosprawności intelektualnej. Dyplomy i suweniry za wyróżnienie lub za udział w konkursie otrzymali wszyscy uczestnicy.

- recytacje
kategoria I
I. miejsce Patryk Krajewski (SOSW Lublin)
II miejsce Maksymilian Nowak (SP nr 13 Bełchatów)
III. miejsce Sebastian Boras (SOSW Bełchatów)

kategoria II
I. miejsce: Aleksander Wiśniewski (SOSW Lublin),
II. miejsce ex equo: Brajan Słomian (SP nr 8 Bełchatów), Maciej Moskal (SOSW Kraków)
III. miejsce ex equo: Hubert Nowak (SOSW Bełchatów), Sandra Walkiewicz (SOSW Radomsko)

- prace plastyczne
I. miejsce ex equo: Rafał Dukat i Wiktor Goławski (SOSW Bełchatów), Marcel Kurzela (SOSW Piotrków Tryb.)
II. miejsce ex equo: Julia Śliwińska (SOSW Bełchatów), Alicja Konopka (SOSW Kraków), Natalia Żelazna (SOSW Radomsko)
III. Miejsce ex equo: Filip Mirczak, Krzysztof Michalak (SOSW Bełchatów), Magdalena Kolędza (SOSW Piotrków Tryb.)
Źródło: SOSW w Bełchatowie
Opr. A.Zawodzińska, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie